روشن نشدن کارتخوان یکی از کابوس های هر شخصی که از دستگاه پوز برای کسب و کار خود استفاده می کند. روشن نشدن دستگاه پوز می تواند دلایل متعددی داشته باشد مانند خرابی باتری کارتخوان، خرابی کارتخوان سیار، مسدود شدن رمز مدیر کارتخوان، خرابی اتصالات، مشکلات آنتن دهی و….

در صورتی که درحال حاضر با مشکل روشن نشدن کارتخوان مواجه شدید، قبل از هرچیز موارد ذکر شده در این مطلب را مورد بررسی قرار دهید در غیر اینصورت می توانید دستگاه خود را برای واحد تعمیرات شرکت پشتیبان کارتخوان خود ارسال کنید.

چرا دستگاه کارتخوان روشن نمی شود؟

در صورت روشن نشدن کارتخوان ابتدا موارد ذکر شده در ادامه را مورد بررسی قرار دهید و در جهت رفع آن اقدام کنید.

خرابی اتصالات برقی

قبل از هرچیز از سالم بودن اتصالات برقی اطمینان حاصل کنید. کابل های ارتباطی، آداپتور، اتصالات سوکت و باطری را بررسی کنید و در صورت خراب بودن با واحد تعمیرات شرکت دستگاه خود تماس بگیرید.

خرابی باطری

یکی از دلایل روشن نشدن کارتخوان، خرابی باطری آن می باشد. برای تست باتری کارتخوان، دستگاه خود را به برق بزنید تا به طور کامل شارز شود. اگر دستگاه بعد از جدا شدن از برق خاموش می شود، مشکل از باطری می باشد و باید برای تعویض و خرید باطری کارتخوان اقدام کنید.

ارور تراکنش ناموفق

ارور تراکنش ناموفق، یکی از دلایل روشن نشدن کارتخوان در صورتی که با ارور تراکنش ناموفق روبه رو می شوید، در وهله اول رول کاغذی کارتخوان خود را چک کنید که تمام نشده باشد و به درستی در کارتخوان قرار گرفته باشد.

بعد از چک کردن رول کاغذی و اطمینان از سالم بودن، می توانید جهت رفع این ارور یک عکس از آن تهیه کنید و برای پشتیبانی شرکت دستگاه پوز ارسال کنید.

مسدود شدن رمز پشتیبان

رمز پشتیبان یکی از رمز های مربوط به بخش تنظیمات کارتخوان می باشد که مربوط به شرکت پشتیبان و فروش دستگاه پوز است. این رمز در اختیار پذیرنده قرار نمی گیرد. در صورتی که این رمز به هردلیلی مسدود شود باید با شرکت پشتیبانی تماس بگیرید.

عدم اتصال به اینترنت

از دیگر مواردی که در روند کار دستگاه پوز اختلال ایجاد می کند، عدم اتصال به اینترنت می باشد. در اینصورت موارد زیر را چک کنید:

  • وضعیت آنتن دهی دستگاه را بررسی کنید
  • اینترنت دستگاه را بررسی کنید. (بسته اینترنتی دستگاه تمام نشده باشد)
  • وضعیت سیمکارت را بررسی کنید(سیمکارت شارژ داشته باشد و درست جایگذاری شده باشد)
  • با شرکت پشتیبانی دستگاه کارتخوان خود تماس بگیرید. شماره شرکت پشتیبانی برروی رسید تراکنشی چاپ شده است.
با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191070171

مطالب مفید و آموزشی مرتبط با دستگاه های کارتخوان POS

ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *