خطای تمپر در دستگاه های کارتخوان

خطای تمپر چیست و چه عواملی باعث بروز این مشکل در دستگاه های کارتخوان می شود؟ تمپر شدن کارتخوان دلایل مختلفی دارد که باید با توجه به نوع و مدل دستگاه خود، برای حل این مشکل اقدام نمایید.

قبل از هرچیز ابتدا توضیح می دهیم که خطای تمپر چیست و در ادامه به عوامل بروز این مشکل و راه های برطرف کردن آن می پردازیم.

رفع تمپر در دستگاه های مختلف به روش های متفاوتی انجام می شود که در این مطلب روش رفع خطای tampering detected در برخی از مدل ها را بررسی می کنیم.

تمپر شدن کارتخوان به دلایل زیادی اتفاق می افتد اما اگر با این خطا در دستگاه پوز مواجه شدید، نگران نباشید چرا که این مشکل به راحتی قابل حل می باشد.

خطای تمپر چیست؟

اگر با روشن کردن کارتخوان با عبارت pos tampered در صفحه نمایش مواجه شدید، باید بدانید که کارتخوان شما تمپر شده و باید برای رفع آن اقدام کنید.

تمپر شدن کارتخوان یک ارور است که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. در ادامه برخی از عواملی که باعث تمپر شدن دستگاه پوز، می شوند را توضیح می دهیم.

دلیل تمپر شدن کارتخوان چیست؟

گاهی هنگام روشن شدن دستگاه کارتخوان، عبارت Pos Tamper را بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید که به معنی تمپر شدن کارتخوان است. عوامل زیادی موجب به وجود آمدن خطای تمپر در دستگاه های پوز می شود. برخی از این دلایل به شرح زیر می باشد:

  • خیس شدن: نفوذ آب به دستگاه کارتخوان موجب تمپر شدن آن می شود. بنابراین از قرار دادن مایعات بر روی میز و در کنار دستگاه پوز اجتناب کنید.
  • ضربه: افتادن کارتخوان از ارتفاع، افتادن وسیله ای بر روی آن و یا هر اتفاقی که موجب وارد آمدن ضربه به روی دستگاه شود، موجب تمپر شدن کارتخوان خواهد شد.
  • نوسانات برقی: هرگونه نوسان برق نیز از جمله دلایل تمپر شدن کارتخوان است.
  • تمام شدن باتری بک آپ: با خالی شدن باتری بک آپ روی برد اصلی دستگاه کارتخوان، شاهد ارور تمپر کارتخوان خواهید بود.
  • گرد و غبار: گرد و غبار نیز مانند خیس شدن، باعث ایجاد این ارور می شود.
  • گرم و سرد شدن: گاهی گرم و سرد شدن دستگاه کارتخوان باعث آسیب رسیدن به قطعات آن می شود که این موضوع موجب تمپر شدن آن خواهد شد.
  • مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری: گاهی بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری نیز موجب این ارور در دستگاه پوز می شود که برای رفع تمپر آن، باید این مشکلات را شناسایی و حل نمایید.
  • سوختن برد اصلی کارتخوان: در صورتی که برد دستگاه آسیب ببینید، هنگام روشن شدن کارتخوان ارور تمپر را بر روی دستگاه مشاهده خواهدی کرد.

هزینه برطرف کردن مشکل تمپر دستگاه پوز

هزینه رفع تمپر دستگاه پوز با توجه به نوع دستگاه و روش تعمیر آن تعیین می شود. همچنین تعرفه قیمت هر فروشگاه یا مراکز تعمیر کارتخوان متفاوت است.

با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191070171

مطالب مفید و آموزشی مرتبط با دستگاه های کارتخوان POS

ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *