به گزارش پایگاه خبری اخباربانک، بررسی عملکرد ۱۲ ماهه بانک تجارت نشان می دهد؛ این بانک با سرمایه 22.3 هزار میلیارد تومانی به عنوان دومین بانک بزرگ بورسی در این مدت بالغ بر 69.6 هزار میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری و اوراق بدهی کسب کرده که با کسر هزینه 41.6 هزار میلیارد تومانی سود سپرده ها، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت 28 هزار میلیارد تومانی شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 68 درصدی روبرو شده است.

سود خالص “وتجارت” بالغ بر 12.8 هزار میلیارد بوده و برای هر سهم نیز 575 ریال سود محقق شده است. جمع درآمدهای عملیاتی و خالص درآمد کارمزد نیز بالغ بر 84.3 و 6.7 هزار میلیارد تومان بود.

گزارش عملکرد اردیبهشت ماه
همچنین بانک تجارت ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ به درآمد ۶ هزار و ۸۹۰ میلیاردتومانی رسید. این بانک از بخش تسهیلات اعطایی به درآمد ۵ هزار و ۶۲۵، از بخش سپرده‌گذاری به درآمد ۳۷۷، از بخش اوراق بدهی به درآمد ۲۳۴، از بخش سرمایه‌گذاری‌ها به درآمد ۱۲ و از بخش کارمزد به درآمد ۶۴۰ میلیاردتومانی دست پیدا کرد.

“وتجارت” در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ توانست میزان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود را به ۳ هزار و ۹۵۴ میلیارد تومان برساند. میزان سود رقم زده شده در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، با افزایش ۳۵۰ میلیاردتومانی همراه بوده است. عنوان درآمدزاترین بخش از سپرده‌گذاری‌های ” وتجارت” در اردیبهشت‌ماه مربوط به سپرده‌های بلندمدت یک و دو‌ساله است. 

 

​  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *