اسنپ انجام پرداخت‌های آنلاین بدون نیاز به ورود به درگاه پرداخت اینترنتی، واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی و دردسرهای رمز پویا، هزینه اضافی و کارمزدی را فراهم کرد.

دغدغه‌های فکری مختلف، اجازه تمرکز کافی را برای دیگر امور زندگی از افراد سلب کرده است. برای همه پیش‌آمده است که پرداخت ماهانه قبوض، پرداخت اقساط، شارژ اینترنت، شارژ اشتراک ماهانه سرویس دلخواهشان و غیره را فراموش کنند یا هنگام انجام تراکنش‌ها با مشکلاتی مانند فراموش کردن شماره کارت، CCV2 و …، ارسال نشدن رمز پویا، اشتباه واردکردن اطلاعات، مشکلات اینترنت و غیره، مواجه شوند. به همین منظور اسنپ راه‌حل رفع چالش‌های ذکرشده را با سرویس «پرداخت مستقیم» ارائه داده است.

پرداخت مستقیم یا دایرکت‌دبیت (Direct Debit) سرویسی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند پرداخت‌های خرد و پرتکرار و همچنین پرداخت‌های دوره‌ای/اشتراکی مربوط به خدمات مختلف را تا سقف مشخص‌شده‌ بدون اینکه به درگاه پرداخت اینترنتی مراجعه کنند یا نیاز به واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی و رمز پویا باشد را تنها با یک کلیک و یا به‌صورت اتوماتیک انجام دهند.

در این عملیات، کاربر پس‌ازاینکه بانک و حساب خود را مشخص کرد به شرکتی که پروسه پرداخت مستقیم (اسنپ) را به عهده دارد اجازه می‌دهد تا برای پرداخت هزینه‌هایی مانند صورتحساب قبض، پرداخت اقساط، خرید روزانه، درخواست تاکسی اینترنتی و غیره را تا سقف مشخص‌شده توسط کاربر و بدون نیاز به واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی، از حساب مشخص‌شده را برداشت کند که در سرویس پرداخت مستقیم اسنپ در حال حاضر تنها امکان استفاده از پرداخت هزینه تاکسی اینترنتی فراهم شده است.

برای نمونه اگر فردی به‌طور روزانه یا در تعداد دفعات زیاد اقدام به ثبت درخواست تاکسی اینترنتی از طریق اسنپ‌ دارد و باید در هر مرتبه اطلاعات کارت‌بانکی خود را وارد کند و رمز پویا دریافت کرده و مجدد آن را در قسمت‌های مربوطه درج کند. با سرویس پرداخت مستقیم اسنپ می‌توان این پروسه را بدون اتلاف وقت برای درج اطلاعات کارت‌بانکی و رمز پویا به‌صورت لحظه‌ای و با سقف برداشت تعیین‌شده، به‌صورت اتوماتیک انجام داد.

نحوه فعال‌سازی سرویس پرداخت مستقیم اسنپ

برای فعال‌سازی این سرویس تنها کافیست کاربر پس از مراجعه به وب اپ اسنپ و کلیک روی بنر «پرداخت مستقیم» شماره موبایل و کدملی خود را وارد کند.

سپس بانک مورد استفاده خود را انتخاب کرده و در ادامه سقف برداشت مبلغ روزانه و مدت قرار داد باید مشخص شود و در نهایت کاربر باید اطلاعات حساب بانکی خود را تکمیل کند.

در حال حاضر امکان اتصال حساب از ۱۰ بانک شامل بانک ملت، سامان، کشاورزی، اقتصاد نوین، ایران زمین، سرمایه، پست‌بانک، مهر ایران، سینا، دی، در سرویس پرداخت مستقیم اسنپ وجود دارد.

این روش پرداخت یک مزیت رقابتی قابل‌توجه برای کسب‌وکارهایی است که تمامی یا بخشی از کاربران آن‌ها، پرداخت‌هایی پرتکرار و خرد و انجام‌ می‌دهند و یا حق اشتراک پرداخت می‌کنند. کاربر پس از فعال‌سازی قرارداد پرداخت لحظه‌ای، تمامی پرداخت‌های خود را تنها با یک اشاره و  یا به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. این در حالی است که پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی مستلزم وارد نمودن اطلاعات کارت‌بانکی، دریافت رمز پویا و… در هر تراکنش پرداخت است. همچنین در این روش تمامی مراحل ساده و کاربرپسند برای اتمام انجام تراکنش در نظر گرفته‌شده است.

راه پرداخت – رسانه فناوری‌های مالی ایران

​راه پرداخت Read More 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *