به گزارش اخباربانک، طبق اطلاعیه دولت، یارانه اعتباری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، 20 درصد افزایش می‌یابد و شرط استفاده از این افزایش اعتبار، خرید بیش از 70 درصد یارانه معادل 320 هزار تومان به ازای هر نفر است.

بر اساس این گزارش همچنین خانوارها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار استفاده کنند و برای همه مشمولین، اختیاری است. در این طرح کارت جدیدی صادر نمی‌شود و همه کارت‌های بانکی به‌‌نام سرپرست خانوار قابل استفاده است.

شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، 11 قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک است.

6 فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچک نیز برای فروشندگان بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی مردم و امکان بهره‌مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود. همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار شما و یا شماره‌گیری #1463*500* از باقی‌مانده اعتبار مطلع شوند.

سایر خانوارهای دهک‌های اول تا سوم در مرحله بعدی طرح، تحت پوشش قرار خواهند گرفت که زمان اجرای مراحل بعدی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *